Premiery, które zwracają uwagę

Rok 2016 obfitował w premiery nowych samochodów, które zdecydowanie godne są uwagi. Nie mniej interesująco zapowiada się nadchodzący 2017 rok, w którym również zapowiedziano kilka ciekawych premier. Oto samochody z poprzedniego roku, które zwróciło moją uwagę oraz prognozy na ten rok. 

Citroën C3

www.citroen.pl

Nowa generacje Citroënów, która miała swoją premierę w 2016 r. prawdziwie mnie ucieszyła. Ten samochód jest powrotem do dawnych założeń Citroëna: zachwycający design, zaskakujące rozwiązania i śmiałe koncepcje. Taki właśnie okazał się C3. Wystarczy rzut oka na ten samochód, aby przekonać się, że oczaruje on wyglądem niejednego kupującego. Innowacją jest między innymi system ConnectedCam, jest to kamera HD w tylnym lusterku samochodu, która cały czas na bieżąco rejestruje sytuacje na drodze, w razie kolizji czy wypadku automatycznie dokonuje zapisu. Użytkownik może także sam podjąć decyzje o zapisie filmu i bezpośrednio z systemu samochodowego udostępnić go na portalu społecznościowym.  

Volkswagen Golf 3D i 5D, GTI i GTE oraz kombi

W 2016 roku Volkswagen zaprezentował w swojej fabryce dwa nowe Golfy – 3D i 5D, GTI i GTE oraz kombi. W nowych samochodach Volkswagena możliwe jest między innymi sterowanie systemem multimedialnym za pomocą gestów. W samochodzie można połączyć się z internetem czy podłączyć do niego smartfony. Ponadto nowe wersje Golfa wyposażone są w systemy rozpoznawania pieszych, jeśli pieszy znajdzie się na jezdni, auto poinformuje o tym kierowcę, a jeśli zajdzie taka konieczność, nawet awaryjnie zahamuje samochód. Wersja GTE to samochód elektryczny.

www.volkswagen.pl

Citroën C5 Aircross 

Trudno powiedzieć cokolwiek o tym samochodzie, jego premiera została bowiem zapowiedziana na kwiecień 2017 w Szanghaju. Póki co znane są szkice koncepcyjne samochodu, po których można wnosić, że Citroën na dobre powrócił do swojego stylu w projektowaniu aut, samochód wygląda drapieżnie i bardzo futurystycznie. Co dokładnie będzie kryło się pod maską tego crossovera dowiemy się już niebawem.