Obecnie jedna z firm ( więcej ) posiada w swojej ofercie niezwykle szeroki wybór sprzętów, które ułatwiają codzienną opiekę nad dzieckiem – bez względu na jego wiek. Zaliczają się do nich foteliki samochodowe szwedzkiej marki Axkid. Nie słyszałam o niej wcześniej, jednak gdy zaczęliśmy z mężem planować naszą tegoroczną wyprawę nad morze zdałam sobie sprawę, że mój ukochany synek dawno wyrósł już z nosidełka, w którym dotychczas przewoziłam go w samochodzie.

 

Na co dzień nie korzystamy dużo z auta, jednak bezpieczeństwo – nawet na krótkich dystansach – to sprawa absolutnie priorytetowa. Axkid to marka, którą poleciła mi moja znajoma – mama czwórki bardzo sympatycznych latorośli. Z fotelików Axkid’a korzysta ona on początków swojego macierzyństwa i zawsze była bardzo zadowolona. Ufam jej doświadczeniu, dlatego również czym prędzej zamówiłam przez Internet profesjonalny fotelik marki Axkid.

 

Gdy dotarliśmy nad morze miałam już pewność, że mój wybór okazał się trafny. W czasie jazdy mieliśmy drobną stłuczkę. Całe szczęście, że nasz synek chroniony był przez Axkid. Kolizja wprawdzie nie wydawała się groźna, jednak samochód po wymuszeniu pierwszeństwa uderzył w stronę pasażera, po której znajdowało się moje maleństwo. Nic mu się nie stało dzięki temu, że fotelik, w którym był „zainstalowany”, posiadał odpowiednie testy bezpieczeństwa. Gdy będziemy się starać o kolejne maleństwo, od razu zamówię dla niego kolejny egzemplarz. Bezpieczeństwo moich pociech jest bowiem dla mnie najważniejsze.