We współczesnym świecie osiągnięcie pełnoletności kojarzone jest od razu z możliwością zdobycia prawa jazdy. Co ciekawe istnieje też możliwość, aby wszystko znacznie przyspieszyć. Osiągnięcie konkretnego wieku nie jest jedynym warunkiem rozpoczęcia nauki jazdy. Kraków jest miastem, w którym szkoleniowcy zwracają dużą uwagę na uświadomienie kursantów o tym.

 

Prawo jazdy

 

Ukończenie 18 roku życia a nauka jazdy - Kraków najlepszym wyborem

W świadomości, szczególnie młodych osób, utarło się, że zapisywać się na naukę jazdy w Krakowie i w innych miastach, można tylko, kiedy ukończy się 18 lat. Zapewne dla niektórych osób będzie to bardzo zaskakująca informacja, jednak nie jest to prawda. Zgodnie z informacją od firmy http://www.naukajazdyrobex.com.pl , nasze polskie prawo, a raczej kodeks drogowy, przewiduje, że zapisać się na naukę jazdy w Krakowie i w innych miastach, można nawet wtedy, gdy do osiągnięcia pełnoletności pozostały nam jeszcze trzy miesiące.

 

To duże udogodnienie, gdyż przy szybszym tempie kursu, możemy zdawać w dzień urodzin odbierać swoje prawo jazdy, o czym przeczytamy również na stronie https://obywatel.gov.pl/kierowcy-i-pojazdy/prawo-jazdy-jak-zdac . Oczywiście zdanie egzaminu praktycznego, jak i teoretycznego przed osiemnastymi urodzinami nie sprawia, że będziemy mogli prowadzić samochód, nie będąc pełnoletnim.

 

Kobieta na kursie prawa jazdy

 

Badania lekarskie przed nauką jazdy w Krakowie

Wiek to tylko jedne z kryteriów, które dopuszcza nas do nauki jazdy. Krakowscy szkoleniowcy podkreślają, że nie można zapominać także o badania lekarskich. Tym bardziej że negatywna opinia lekarza może przekreślić nasze szanse. Trzeba przygotować się na to, że zostanie sprawdzony:

  • wzrok
  • układ ruchu
  • słuch

Poza tym istotna stanie się nasza znajomość kolorów, odporność psychiczna, czy też podejście do alkoholu. Lekarz sprawdza też naszą kartotekę, aby sprawdzić, czy nie zażywamy jakichś leków, które utrudnią nam kierowanie samochodem.